SZYBKI
KONTAKT
SZYBKI
KONTAKT

*Oświadczam, iż zapoznałem/ zapoznałam się z Polityką stosowania plików cookies, Regulaminem oraz Polityką prywatności.

*Wyrażam zgodzę na przesyłanie przez Grupę Ascot Finance ofert oraz informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
*Wyrażam zgodzę na kontaktowania się przez Grupę Ascot Finance w celu marketingu bezpośredniego przy użyciu telekomunikacji urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących zgodzie z art. 172 ust, 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.

Pola oznaczone * są dobrowolne, jednakże niezbędne do oznaczenia w celu zamówienia usługi

Klauzula informacyjna pokaż


Zatory płatnicze – wirus wśród polskich firm

Mimo zdecydowanej poprawy koniunktury gospodarczej w ostatnich latach, wiele polskich firm wciąż walczy z zatorami płatniczymi. Uderzają one szczególnie w małe przedsiębiorstwa, które często nie mają pomysłu, jak poprawić swoją płynność finansową i zostają wciągnięte w karuzelę nieterminowych zapłat za zakupione towary i usługi. Jednym z korzystnych rozwiązań w takiej sytuacji może okazać się pożyczka krótkoterminowa.

Zatory płatnicze w ponad połowie polskich firm

Jak pokazało badanie przeprowadzone przez Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor (BIG), w II kwartale 2018 roku aż 52 proc. polskich firm przyznało, że występują u nich płatności od odbiorców przeterminowane o ponad 60 dni. Problem ten dotyczy przede wszystkich średnich przedsiębiorstw (z 50-249 pracownikami) oraz firm handlowych. Zdaniem tych podmiotów, największe ryzyko spotkania nieterminowego klienta występuje natomiast w branży transportowej i gospodarce odpadami.

Zatory płatnicze – niekorzystne tendencje na rynku

Badania BIG wykazały, że przybywa przedsiębiorców obawiających się, że w przyszłości przeterminowanych płatności może być więcej (w poprzednim kwartale prognozy takie dawało 15 proc., a obecnie 18 proc. badanych). Przyczyną tego problemu może być fakt, że firmy często nie widzą swojej winy w braku terminowej zapłaty dla dostawcy w momencie, gdy sami nie otrzymują pieniędzy za wykonane usługi bądź dostarczone towary. Co więcej, BIG donosi, że tylko w jednym na dziesięć przypadków przedsiębiorca opóźniający płatność o 30 dni, zdecyduje się zapłacić w ciągu następnego miesiąca (pozostali będą zwlekać dalej).

Pożyczka krótkoterminowa – remedium na zatory płatnicze?

Rozwiązaniem, które może wesprzeć firmy zmagające się z problemem zatorów płatniczych, jest pożyczka Ascot Finance. Jak pokazują liczne przykłady naszych klientów, taki dodatkowy zastrzyk pieniędzy w obliczu nieterminowych zapłat od odbiorców często pomaga w zachowaniu płynności finansowej oraz korzystnej pozycji na rynku. Potwierdza to przykład jednego z klientów Ascot Finance.

Przedsiębiorca, który prowadzi biuro podróży, od lat na przełomie roku musi wykazać saldo na koncie w wysokości 1 000 000 zł, w celu potwierdzenia wysokiej płynności finansowej i uniknięcia w ten sposób konieczności przedstawiania kontrahentom wymaganych gwarancji bankowych. W ubiegłym roku, m.in. ze względu na problem z nieterminowymi zapłatami od odbiorców nie udało mu się zgromadzić odpowiedniej ilości środków własnych. Przez brak nieruchomości, na której można byłoby się zabezpieczyć oraz ze względu na wysoką kwotę ewentualnego kredytu, banki nie zgodziły się na udzielenie finansowania.

W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem okazała się pożyczka Ascot Finance z zabezpieczeniem wyłącznie na rachunku, na który przelane zostały potrzebne środki pieniężne (blokada rachunku i zastaw na środkach). Transakcja została sfinalizowana przed 31 grudnia, a zwrot środków nastąpił 1-szego dnia roboczego nowego roku, wraz z należną prowizją za usługę.