SZYBKI
KONTAKT
SZYBKI
KONTAKT

*Oświadczam, iż zapoznałem/ zapoznałam się z Polityką stosowania plików cookies, Regulaminem oraz Polityką prywatności.

*Wyrażam zgodzę na przesyłanie przez Grupę Ascot Finance ofert oraz informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
*Wyrażam zgodzę na kontaktowania się przez Grupę Ascot Finance w celu marketingu bezpośredniego przy użyciu telekomunikacji urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących zgodzie z art. 172 ust, 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.

Pola oznaczone * są dobrowolne, jednakże niezbędne do oznaczenia w celu zamówienia usługi

Klauzula informacyjna pokaż


Ryzyko kredytowe w przedsiębiorstwie

Prywatne pożyczki zabezpieczone – alternatywa dla tradycyjnych inwestycji

Rynek firm pożyczkowych w Polsce od kilku lat rozwija się w szaleńczym tempie. Szacuje się, że ponad 3 mln Polaków rocznie korzysta z pożyczek pozabankowych. Powodów takiego stanu rzeczy należy upatrywać przede wszystkim w powszechnej dostępności tej formy finansowania oraz łatwości, z jaką można ją uzyskać (bez rozbudowanej biurokracji, jak w przypadku banków). To wszytko sprawia, że inwestowanie w prywatne pożyczki zabezpieczone może stanowić trafioną alternatywę dla tradycyjnych form inwestowania oszczędności. Dlaczego warto się nimi zainteresować?

Firmy pożyczkowe – skąd biorą kapitał na pożyczki?

Banki udzielają kredytów z  depozytów pozyskanych w postaci pieniędzy klientów zgromadzonych na ROR, kontach oszczędnościowych czy lokat. Firmy pożyczkowe nie mogą jednak gromadzić żadnych depozytów (jest to zabronione przez prawo bankowe w całej Europie), w związku z czym są w stanie udzielić finansowania wyłącznie do wysokości własnego kapitału. Właśnie dlatego tego fundusze pożyczkowe umożliwiają inwestowanie w udzielane przez nie prywatne pożyczki zabezpieczone.

Inwestycja w prywatne pożyczki zabezpieczone – jakie zalety?

Inwestycja w prywatne pożyczki zabezpieczone, w porównaniu z innymi formami inwestowania wolnych środków pieniężnych, ma wiele zalet. Przede wszystkim, jest mało angażująca – wystarczy raz zagłębić się w temat, wybrać pożyczkodawcę, w którego produkty chce się zainwestować, a następnie poświęcać 10 minut miesięcznie na szybką kontrolę sytuacji. Standardowa inwestycja tego typu trwa od 12 do 24 miesięcy, w trakcie których co miesiąc inwestor otrzymuje należne odsetki. Co więcej, inwestycja w prywatne pożyczki zabezpieczone to gwarancja wysokiego zysku ( w Ascot Finance nawet do 17% rocznie, co stanowi kilkakrotność tradycyjnego oprocentowania w banku).

Inwestycja w prywatne pożyczki zabezpieczone – czy to bezpieczne?

Inwestycja w prywatne pożyczki zabezpieczone stanowi bezpieczne miejsce na ulokowanie dodatkowych pieniędzy. Pożyczkodawcy zależy bowiem na odzyskaniu pożyczonych środków, dlatego jeśli będzie miał wątpliwości co do przyszłych możliwości finansowych potencjalnego klienta, nie udzieli mu finansowania i tym samym pieniądze inwestora będą bezpieczne.

Warto jednak – jak przy każdej innej inwestycji – zachować standardowe środki bezpieczeństwa, np. sprawdzić dokładnie pożyczkodawcę, w którego produkty zamierzamy inwestować (jak długo istnieje na rynku, jakie opinie na jego temat można przeczytać na forach internetowych etc.). Dobrym pomysłem może okazać się także skorzystanie z opcji pożyczki z gwarancją odkupu, przy której – jeśli pożyczka nie zostanie spłacona w określonym terminie – pożyczkodawca odkupi od inwestora jego udział w finansowaniu. Na rynku dostępne są również pożyczki bez gwarancji wykupu (z wyższym zyskiem, ale jednocześnie bardziej ryzykowne).

By dowiedzieć się więcej o opcjach inwestycji w pożyczki zabezpieczone skontaktuj się z nami >> https://www.ascotfinance.pl/strefa-inwestora/