SZYBKI
KONTAKT
Pożyczka na prywatną klinikę

Pożyczka dla lekarzy – jak zdobyć środki na otwarcie prywatnej kliniki?

Wbrew pozorom z usług pozabankowych firm pożyczkowych korzystają nie tylko dłużnicy, ale również osoby z bardzo dobrą sytuacją finansową. Pożyczka pod zastaw może być doskonałym wsparciem dla klientów, którzy szukają dodatkowego źródła finansowania na zrealizowanie większej inwestycji, takich jak przykładowo otwarcie prywatnej kliniki. Dlaczego pożyczka dla lekarzy to dobre rozwiązanie i jak znaleźć odpowiednią?

Pożyczka dla lekarzy – z jakiej oferty skorzystać?

Firmy pożyczkowe oferują swoje wsparcie finansowe nie tylko osobom fizycznym, ale również przedsiębiorstwom. Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą i chcesz sfinansować z pożyczki związany z nią cel, warto zwrócić uwagę na specjalną ofertę pożyczek dla przedsiębiorstw. Dzięki nim mamy szansę na wyższe wsparcie finansowe niż w przypadku standardowej oferty oraz warunki dostosowane do specyfiki grupy docelowej. Nie ulega wątpliwości, że więcej zyskamy, wnioskując o pożyczki dedykowane takim klientom biznesowym.

Pożyczka na otwarcie kliniki – jakie mamy możliwości?

Pozabankowe instytucje pożyczkowe oferują swoim klientom szeroką gamę produktów. Wśród nich znajdziemy zarówno standardowe produkty przeznaczone dla firm, jak i te uwzględniające zastaw nieruchomości lub samochodu. Pierwsza z możliwości będzie bardziej atrakcyjna dla osób, które potrzebują stosunkowo niewielkiej kwoty wsparcia finansowego sięgającej maksymalnie 20–30 tys. zł. Jednak jeśli zwrócimy uwagę na oferty dopuszczające zastaw, wówczas okazuje się, że możemy zyskać znacznie więcej – w Ascot Finance nawet do 3 mln zł. Bez wątpienia taka suma będzie wystarczająca, aby mówić o produkcie pożyczka na otwarcie prywatnej klinki.

Jakie warunki należy spełniać, aby otworzyć własną klinikę?

Oprócz tego, że potrzebna będzie pożyczka na urządzenia medyczne dla lekarzy, warto również zwrócić uwagę na wymagania formalne, bez których nie otworzymy kliniki. Wszystkie najistotniejsze warunki można znaleźć w ustawie o działalności leczniczej (Dz. U. 2011 Nr 112 poz. 654) rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 29 czerwca 2012 roku w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą.

Z tych rozporządzeń możemy dowiedzieć się, że działalność lecznicza lekarzy może być wykonywana zarówno jako jednoosobowa działalność gospodarcza, jak i spółka cywilna, jawna lub partnerska jako grupowa praktyka lekarska. Dzięki zapisom w dokumentach z łatwością sprawdzimy, czy spełniamy wszystkie wymagania ogólnoprzestrzenne, sanitarne oraz instalacyjne. Pamiętaj, że kliniki nie można otworzyć w dowolnym miejscu! Jeżeli wybierzesz nieodpowiedni lokal, nie otrzymasz potrzebnych zgód i zaświadczeń od: Sanepidu, Państwowej Inspekcji Pracy, Państwowej Straży Pożarnej czy organu BHP. Ponadto prywatna klinika nie ruszy, dopóki nie zatrudnisz wykwalifikowanej kadry pracowniczej. To tylko niektóre z wymagań stawianych tego typu inwestycjom. Chcesz rozpocząć taką działalność i zajmować się coraz popularniejszą chirurgią plastyczną? Pożyczka na otwarcie kliniki medycyny estetycznej może okazać się niezbędna!

Ile pieniędzy będę potrzebować?

Jeżeli zdecydujesz się na otwarcie prywatnej kliniki, musisz sporządzić dokładny plan inwestycji. Niezbędna będzie doskonała znajomość prawa lub zatrudnienie kancelarii, stworzenie planów technicznych budynku, projekt budowy, wdrożenie ich w życie, zakup sprzętu oraz zatrudnienie odpowiedniej kadry pracowniczej. Dlaczego wymieniamy te elementy? Każda z tych składowych inwestycji generuje kolejne koszty, na które będą nam potrzebne środki.

Jeżeli zajrzymy na strony internetowe oferujące sprzęt do szpitali, może okazać się, że same urządzenia niezbędne do funkcjonowania naszego nowego przedsiębiorstwa mogą kosztować nawet ponad 3 mln zł! Dlatego też przed podjęciem decyzji o prywatnej klinice, warto zastanowić się, czy podmiot zaciągający dane zobowiązanie posiada wystarczające środki na realizację planu. Kiedy brakuje tylko części budżetu, można sięgnąć po pożyczki dla lekarzy.

Pożyczka dla lekarzy na oświadczenie – gdzie ją znaleźć?

Jednym z rozwiązań umożliwiających otrzymanie pożyczki na oświadczenie jest zastawienie nieruchomości. Dzięki temu możesz zyskać podwójnie. Po pierwsze nie musisz martwić się dodatkowymi zaświadczeniami o dochodach z miejsca pracy. Wysokość Twoich zarobków oraz umowa nie mają tak dużego wpływu na decyzję kredytową jak w przypadku oferty banków. Po drugie – jeżeli interesuje Cię pożyczka na otwarcie kliniki – to należy wziąć pod uwagę fakt, że kwota pożyczki, jaką można otrzymać, zależy od wartości zabezpieczenia. To jaką kwotę otrzymasz będzie zależało od wskaźnika LTV czyli stosunku kwoty pożyczki do wartości przedmiotu zabezpieczenia. Pamiętaj w Ascot Finance masz szansę otrzymać nawet do 3 mln zł. Jak to działa?

Ascot Finance pożyczka pod zastaw nieruchomości – jak to działa?

Ascot Finance udziela pożyczek pod zastaw dla firm. Jest to wsparcie finansowe na cele związane z prowadzoną działalnością, takie jak: rozwój biznesu, spłata zaległości lub bieżących zobowiązań w ZUS lub Urzędzie Skarbowym, zakup towaru czy też sprzętu dla firmy. Jak widać, pożyczka na otwarcie kliniki lub urządzenia medyczne wpisuje się w założenia pożyczkodawcy. Po przejściu na stronę główną możesz wybrać finansowanie od 30 tys. zł do 3 mln zł. To, czy Ascot Finance będzie skłonny udzielić Ci takiego zobowiązania, zależy od wartości zabezpieczenia. O podanie podstawowych informacji na temat prowadzonej działalności gospodarczej zostaniesz poproszony podczas wypełniania krótkiego formularza online. W tym momencie należy wpisać również kwotę potrzebnego wsparcia. Co dalej?

Jak wnioskować o pożyczki pod zastaw Ascot Finance?

Następnie skontaktuje się z Tobą przedstawiciel pożyczkodawcy, który poinformuje o ofercie pożyczkodawcy. Kolejnym krokiem będzie udzielenie szczegółowych danych o zabezpieczeniu oraz prowadzonej działalności gospodarczej. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze i dostarczysz niezbędne dokumenty, decyzja zostanie wydana bez zbędnej zwłoki. W tym miejscu warto wspomnieć, o przedłożenie jakich pism może zostać poproszony wnioskodawca. Będzie to numer księgi wieczystej oraz dokument poświadczający sposób nabycia nieruchomości. Dodatkowo pożyczkodawca poprosi również o fotografię nieruchomości. Ostatnim etapem będzie podpisanie umowy u notariusza.

Ascot Finance dba o finansowe bezpieczeństwo swoich klientów. Dlatego też wszystkie umowy podpisujemy wyłącznie w obecności notariusza, który uprzednio przygotowuje odpowiednie dokumenty. W tym czasie pracownik kancelarii notarialnej pozostaje do dyspozycji klienta w razie jakichkolwiek wątpliwości – mówi Paweł Zieliński, prezes zarządu Ascot Finance.

Jeżeli umowa zostanie podpisana,  pożyczka dla lekarzy trafi na konto wnioskodawcy w formie przelewu.  Na koniec warto również wspomnieć o spłacie zobowiązania. Każda rata będzie wynosiła 1% całkowitej kwoty do zapłaty. Pozostałą cześć zobowiązania oddajemy dopiero na koniec okresu kredytowania w postaci raty balonowej. Dzięki temu zyskujemy czas na spokojną realizację inwestycji.

Pożyczka na otwarcie kliniki medycyny estetycznej

Potrzeba: Klientem jest lekarz pediatra. Poza praktyką posiada również własną firmę, w ramach której prowadzi klinikę medycyny estetycznej w Warszawie. Jednak chce rozszerzyć swoją działalność i otworzyć kolejną, tym razem na Śląsku. Dlatego też ze względu na tak dużą inwestycję potrzebuje wsparcia finansowego w wysokości 190 000 zł. Jednakże ze względu na zaległości w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędzie Skarbowym nie może złożyć wniosku w banku. Do Ascot Finance klient trafił przez pośrednika finansowego.

Rozwiązanie: Fundusz Ascot Finance udzielił klientowi potrzebnego wsparcia w wysokości 190 000 zł na okres 12 miesięcy. W razie problemów ze spłatą pożyczkodawca oferuje możliwość przedłużenia tego terminu. Zabezpieczeniem jest lokal użytkowy – w tym przypadku apteka – oraz dom w Zabrzu.

To przykład udzielonej pożyczki pod zastaw na otwarcie kliniki medycyny estetycznej. Realne rozwiązanie dla lekarzy, przedsiębiorców szukających sposobów na sfinansowanie działalności związane z otwarciem gabinetów medycznych.