SZYBKI
KONTAKT
SZYBKI
KONTAKT

*Oświadczam, iż zapoznałem/ zapoznałam się z Polityką stosowania plików cookies, Regulaminem oraz Polityką prywatności.

*Wyrażam zgodzę na przesyłanie przez Grupę Ascot Finance ofert oraz informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
*Wyrażam zgodzę na kontaktowania się przez Grupę Ascot Finance w celu marketingu bezpośredniego przy użyciu telekomunikacji urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących zgodzie z art. 172 ust, 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.

Pola oznaczone * są dobrowolne, jednakże niezbędne do oznaczenia w celu zamówienia usługi

Klauzula informacyjna pokaż


Finansowanie dla rolników

Jesteś rolnikiem? Sprawdź jaką możesz otrzymać pożyczkę

Prowadząc działalność rolniczą, trudno przewidzieć, ile w danym roku wyniesie bilans zysków i strat. Wiele zależy nie tylko od ciężkiej pracy, ale również warunków pogodowych. Jednak aby rozwijać swoje gospodarstwo, nie można zapominać o inwestycjach. Jak poradzić sobie, kiedy w budżecie brakuje pieniędzy? Rozwiązaniem mogą być pożyczki dla rolników.

Trudna sytuacja rolników

W 2018 roku ukazał się raport Krajowego Rejestru Długów dotyczący branży rolniczej. Z danych wynika, że ubiegły rok okazał się bezwzględny zarówno dla osób zajmujących się produkcją roślinną, jak i hodowlą zwierząt. Miało to związek z pojawieniem się afrykańskiego pomoru świń, który blokuje możliwość sprzedaży, a co za tym idzie zmniejsza szansę na zysk. Z kolei niesprzyjające warunki atmosferyczne zahamowały produkcję roślinną oraz przyczyniły się do wzrostu kosztów. Mimo wsparcia finansowego ze strony rządu,  KRD odnotowało 412,5 mln długu w sektorze rolniczym.

Bez wątpienia sumy te robią wrażenie. Jak rolnicy mogą poprawić swoją sytuację finansową? Skąd pozyskać pieniądze na inwestycję?

Pożyczki dla rolników w trudnej sytuacji finansowej

Jak już wspomnieliśmy, ubiegły rok był trudny dla rolników. Dodatkowo ceny maszyn oraz produktów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania gospodarstwa, wciąż wzrastają. Mimo dotacji, wszelkiego rodzaju dopłat, na przykład na paliwo, czy funduszy unijnych potrzebny jest kapitał własny. Bez niego modernizacja gospodarstwa oraz stosowanie najlepszej jakości produktów staje pod znakiem zapytania. W takiej sytuacji warto przejrzeć dostępne na rynku możliwości finansowania. Wśród nich można wyróżnić dwa podstawowe źródła: bankowe i pozabankowe. Jednak nie od dziś wiadomo, że banki niechętnie udzielają kredytów rolnikom. Jeżeli dana instytucja nie posiada w ofercie produktów dedykowanych tej branży, może być ciężko. Dlatego polecamy przejrzenie ofert pozabankowych.

Czy pozabankowe pożyczki dla rolników to dobre rozwiązanie?

Firmy pożyczkowe nazywane są często alternatywą dla kredytów w banku. Dlaczego? Powodów jest kilka. Na początek warto zwrócić uwagę na sposób wnioskowania. W przypadku oferty pozabankowej nie trzeba umawiać się na spotkanie z doradcą w oddziale stacjonarnym. Jeżeli złożenie wniosku przez internet nie wystarcza, można spodziewać się telefonu od pożyczkodawcy. Dlatego lepiej wnioskować w momencie, kiedy jesteśmy w stanie spokojnie porozmawiać z przedstawicielem pożyczkodawcy. W takich sytuacjach czas oczekiwania na decyzję oraz pieniądze zależy od dyspozycyjności wnioskodawcy. Wypełnienie krótkiego wniosku zajmie chwilę, a rozmowa ogranicza się do przedstawienia szczegółów oferty oraz zadania kilku dodatkowych pytań.

Cenimy czas naszych klientów. Dlatego nie wymagamy od nich zbędnych wizyt w oddziałach czy długich rozmów telefonicznych. Natomiast informację o decyzji kredytowej dostarczamy nawet do24 godzin od złożenia wniosku – mówi Paweł Zieliński, prezes zarządu Ascot Finance.

Jednak biorąc pod uwagę zasady odpowiedzialnego pożyczania, żadna instytucja nie udzieli wsparcia finansowego rolnikowi, który nie będzie w stanie spłacić zobowiązania w terminie. Dlatego też wnioskodawca nie uniknie kontroli historii kredytowej w bazach dłużników czy konieczności przedstawienia informacji o dochodach. Mimo to w niektórych przypadkach szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej są większe. Dlaczego?

Pożyczka pod zastaw dla rolników

Jednym ze sposobów finansowania dla rolników może być pożyczka pod zastaw. Polega  na ustanowieniu hipoteki lub przewłaszczaniu nieruchomości na czas trwania umowy. Jeżeli pojawią się problemy z odzyskaniem pożyczonego kapitału, pożyczkodawca ma prawo dochodzić swoich roszczeń z przedmiotu zabezpieczenia. Wśród firm udzielających pożyczek pod zastaw znajdziemy Ascot Finance. Pożyczkodawca zapewnia swoim klientom bezpieczeństwo transakcji. Umowę przygotowuje notariusz, który odpowie również na wszelkie pytania pożyczkobiorcy.

Fundusz Ascot Finance gwarantuje możliwość wnioskowania o kwoty sięgające nawet 3 000 000 zł. Bez wątpienia taka kwota pomoże w finalizacji zakupu maszyn rolniczych czy modernizacji gospodarstwa.

Kredyt a pożyczka pod zastaw dla rolników – zobacz różnice

Jak wspominaliśmy, różnic pomiędzy kredytami a pożyczkami pod zastaw jest wiele.  Jednak skupimy się na podstawowych. Pierwsza z nich to opisywany już proces wnioskowania. Banki wymagają od swoich klientów wizyt w oddziałach stacjonarnych oraz złożenia obszernej dokumentacji, na podstawie której zostanie zweryfikowana zdolność kredytowa. Z kolei w przypadku pożyczki pod zastaw formalności są ograniczone do minimum, a dostępność wybranej kwoty finansowania zależy od wartości przedmiotu zabezpieczenia. Natomiast wniosek można złożyć drogą elektroniczną, wypełniając formularz na stronie internetowej lub rozmawiając z przedstawicielem firmy przez telefon. Jedną z zalet pożyczek pozabankowych jest również krótki czas oczekiwania na decyzję kredytową. Wynosi on zazwyczaj do 24 godzin. Jak wiadomo, banki potrzebują więcej czasu w celu analizy wniosku. W przypadku wyższych kwot lub wątpliwości proces ten może się przedłużyć nawet do miesiąca.

Zwróćmy szczególną uwagę na formę spłaty. Harmonogram rat kredytu bankowego zakłada comiesięczne wpłaty o stałej wartości. Niektóre instytucje oferują możliwość “wakacji kredytowych”, czyli przerwy w płatnościach na dwa lub trzy miesiące. Jednak może się okazać, że jest to niewystarczające i klient wciąż nie ma pieniędzy na zwrot należności. Dlatego też atrakcyjną ofertą jest forma spłaty zadłużenia oferowana przez Ascot Finance. Pożyczkobiorca zobowiązuje się do comiesięcznej wpłaty o równowartości 1% pożyczonej kwoty. Następnie wraz z końcem okresu kredytowania zwraca pozostałą część zobowiązania. Jeżeli rolnik zdecyduje się na takie rozwiązanie, może ustalić termin spłaty na czas, kiedy przewiduje największe zyski.

Czy rolnik ma szansę na otrzymanie pożyczki?

Odpowiedź na powyższe pytanie brzmi – tak. Jeżeli jest właścicielem nieruchomości, może złożyć wniosek o wsparcie finansowe w pozabankowych firmach pożyczkowych. Dzięki nim klient ma szansę na otrzymanie potrzebnych pieniędzy bez zbędnych formalności. Sprawdź historię jednego z naszych klientów prowadzących działalność rolniczą.

Potrzeba: Klientem jest rolnik posiadający gospodarstwo w okolicach Pułtuska. Dodatkowo jako przedsiębiorca prowadzi firmę transportową zajmującą się przewozem towarów za granicę. Klient wnioskował o kwotę 60 000 zł – środki były potrzebne na zakup maszyny rolniczej. Opóźnienie w spłacie raty kredytu spowodowało, że nie mógł już ubiegać się o finansowanie w banku. Rolnik zdecydował się na finansowanie Ascot Finance ze względu na otrzymanie najtańszej oferty na rynku.

Rozwiązanie: Fundusz pożyczkowy Ascot Finance udzielił przedsiębiorcy pożyczki w wysokości 60 000 zł na okres 12 miesięcy z opcją przedłużenia w przypadku braku możliwości spłaty w terminie. Zabezpieczenie stanowi grunt rolny o powierzchni 10 ha. Czas od zgłoszenia się rolnika do wypłaty środków to 2 dni.

Jesteś rolnikiem i masz problem z uzyskaniem kredytu w banku? Zgłoś się do Ascot Finance i sprawdź czym jest współpraca na partnerskich zasadach! Zamów bezpłatną konsultację.