SZYBKI
KONTAKT
Pożyczka prywatna na rozwój firmy i spłatę zobowiązań

Jesteś przedsiębiorcą? Zobacz, jak otrzymać pożyczkę prywatną na spłatę zobowiązań i rozwój biznesu.

Jeżeli zależy nam na utrzymaniu solidnej pozycji na rynku, musimy pamiętać o ciągłym rozwoju firmy. Stale zmieniające się trendy, rozwój nowych rozwiązań technologicznych oraz urządzeń przydatnych dla naszej firmy – to cele, które bez wątpienia można osiągnąć, wnioskując o pożyczkę prywatną. Jak działa takie wsparcie finansowe?

Czy warto wnioskować o pożyczkę prywatną pod zastaw?

Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie, jaka forma pożyczki będzie najlepsza dla przedsiębiorcy szukającego dofinansowania na rozwój firmy. Klienci mogą liczyć na skorzystanie ze wsparcia proponowanego nie tylko przez banki, ale również firmy pożyczkowe. Jednym z rozwiązań są pożyczki prywatne pod zastaw. Polegają one na otrzymaniu wsparcia finansowego, objętego zabezpieczeniem. Może to być przewłaszczenie nieruchomości przez wierzyciela lub ustanowienie hipoteki. Jak można się domyślić, wysokość pożyczki będzie zależała od wartości zastawionej działki, lokalu użytkowego, domu czy też mieszkania.

Jedną z zalet takiej formy wsparcia finansowego jest udzielenie pomocy również osobom, które posiadają negatywną historię kredytową. Oznacza to, że na akceptację ma szansę wnioskodawca odrzucony przez bank, borykający się z zadłużeniem. Nierzadko zdarza się, że nieruchomość pozwala na otrzymanie wyższej pożyczki niż ta oferowana przez bank.

Jak złożyć wniosek o pożyczkę prywatną pod zastaw na rozwój biznesu?

Do niedawna, aby załatwić wszelkie formalności związane z pożyczką, niezbędny był osobisty kontakt z doradcą. W przypadku pożyczki prywatnej pod zastaw będzie on tylko częściowy. Co to znaczy? Jak wygląda wnioskowanie w Ascot Finance? Po pierwsze należy przejść na stronę pożyczkodawcy, a następnie ustalić wartość zabezpieczenia oraz kwotę potrzebnego wsparcia finansowego. Dzięki temu można otrzymać wstępną wysokość raty. Następnie musimy uzupełnić krótki wniosek zawierający podstawowe dane osobowe lub firmy, informacje kontaktowe oraz finansowe. Następnie należy pamiętać o dostarczeniu dokumentów poświadczających posiadanie nieruchomości będącej przedmiotem zabezpieczenia.

Kiedy decyzja będzie pozytywna, kontaktujemy się z Klientem w celu omówienia warunków. Po uzgodnieniu m. in. wysokości prowizji i harmonogramu spłat, ustalamy termin podpisania umowy. W tym przypadku konieczna jest osobista wizyta, ponieważ dokumenty zostaną przygotowane przez notariusza i podpisane w jego obecności. Następnie pozostaje nam jedynie czekać na przelew środków na konto.

Na co można przeznaczyć pożyczki pod zastaw dla firm?

Należy pamiętać, że pożyczki pod zastaw dla firm oferowane przez Ascot Finance powinny być przeznaczone na cele związane z prowadzoną działalnością gospodarczą. Możemy sfinansować w ten sposób: dodatkowe kursy i szkolenia, kupić nowy lokal w celu rozszerzenia działalności czy też wyposażyć biuro w najlepsze urządzenia. Warto również wspomnieć, że pożyczka prywatna na rozwój firmy jest dostępna zarówno dla firm z odpowiednim doświadczeniem, jak i startupów już od pierwszego dnia prowadzenia działalności. Jeśli wierzymy w swój sukces, z pewnością warto zainwestować w rozwój swojego przedsiębiorstwa.

Wśród przedsiębiorców korzystających z takiego wsparcia finansowego znajdziemy przedstawicieli branży medycznej, deweloperów, rolników, a także przedsiębiorców, którzy chcą skorzystać z refinansowania lub mają problemy z opłaceniem składek ZUS lub podatków.

Zachęcamy do poznania historii naszego Klienta z branży motoryzacyjnej, który zmagał się ze spłatą nagromadzonych zobowiązań.

Potrzeba: Klient działa w branży motoryzacyjnej od przeszło 25 lat. Ze względu na pilną potrzebę konsolidacji zobowiązań oraz pozyskania środków na rozszerzenie swojej oferty o nowe usługi, zgłosił się do nas z prośbą o pomoc. Sytuacja, w której znalazł się przedsiębiorca, nie pozwoliła na pozyskanie finansowania bankowego, gdyż Klientowi pozostało do uregulowania aż 10 różnych zobowiązań, w tym kredyty i zaległości w ZUS i US.

Rozwiązanie: Fundusz pożyczkowy Ascot Finance udzielił finansowania w kwocie 450 000 zł na okres 12 miesięcy. Na prośbę Klienta uwzględniliśmy możliwość wcześniejszej spłaty po 6 lub 9 miesiącach oraz automatyczne przedłużenie umowy o kolejne 6 miesięcy, jeśli okres roku okazałby się zbyt krótki do spłaty pożyczki.

Zabezpieczeniem jest ustanowienie hipoteki na domu w Konstancinie-Jeziornej o powierzchni 250 m2.

Firma Ascot Finance została polecona Klientowi przez Doradcę Kredytowego, który wiedział, że żaden bank nie skredytuje spłaty aż tylu zobowiązań, tym bardziej zobowiązań publicznoprawnych. Przedsiębiorca wybrał naszą ofertę ze względu na indywidualne i elastyczne podejście. Podczas całego procesu byliśmy otwarci na negocjacje z prawnikiem oraz uwzględniliśmy w umowie sugestie Klienta.