SZYBKI
KONTAKT
SZYBKI
KONTAKT

*Oświadczam, iż zapoznałem/ zapoznałam się z Polityką stosowania plików cookies, Regulaminem oraz Polityką prywatności.

*Wyrażam zgodzę na przesyłanie przez Grupę Ascot Finance ofert oraz informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
*Wyrażam zgodzę na kontaktowania się przez Grupę Ascot Finance w celu marketingu bezpośredniego przy użyciu telekomunikacji urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących zgodzie z art. 172 ust, 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.

Pola oznaczone * są dobrowolne, jednakże niezbędne do oznaczenia w celu zamówienia usługi

Klauzula informacyjna pokaż


Dofinansowanie pomostowe w formie pożyczki

Realizacji projektów objętych dotacjami unijnymi bądź krajowymi towarzyszy niejednokrotnie chęć bądź konieczność dofinansowania pomostowego. Co się kryje pod tym pojęciem?

Dofinansowanie pomostowe służy ułatwieniu realizacji inwestycji, na którą pozyskano dotacje. Pomaga utrzymać płynność finansową począwszy od chwili pierwszych wydatków dotyczących projektu, skończywszy na otrzymaniu refundacji. Wykorzystać je można także na potrzeby bieżącego funkcjonowania firmy, włączając w to spłatę  dotychczasowych zobowiązań.

Po finansowanie tego typu sięgają przedsiębiorcy, jednostki samorządowe, czy instytucje publiczne.

Dofinansowanie może przyjąć formę kredytu bankowego bądź pożyczki pozabankowej, w tym pożyczki pod zastaw nieruchomości. Udzielenie pożyczki z reguły przebiega szybciej (nawet do 24 godzin) i na bardziej elastycznych warunkach. Wpisze się w oczekiwania tych przedsiębiorców, którzy działają sezonowo. Nie jest wymagany szczegółowy biznesplan, bez którego trudno sobie wyobrazić kredyt bankowy.

– Warunki, na jakich udzielane jest finansowanie, dostosowywane są do rodzaju inwestycji, co sprawia, że pożyczka stanowi mniejsze obciążenie dla wnioskodawcy – mówi Paweł Zieliński, prezes Ascot Finance.

Pożyczki są bezpieczne tak dla wnioskodawcy, jak i instytucji udzielającej dofinansowania, gdyż spłacane są z dotacji. Wnioskodawca z własnych środków spłaca odsetki.