SZYBKI
KONTAKT
SZYBKI
KONTAKT

*Oświadczam, iż zapoznałem/ zapoznałam się z Polityką stosowania plików cookies, Regulaminem oraz Polityką prywatności.

*Wyrażam zgodzę na przesyłanie przez Grupę Ascot Finance ofert oraz informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
*Wyrażam zgodzę na kontaktowania się przez Grupę Ascot Finance w celu marketingu bezpośredniego przy użyciu telekomunikacji urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących zgodzie z art. 172 ust, 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.

Pola oznaczone * są dobrowolne, jednakże niezbędne do oznaczenia w celu zamówienia usługi

Klauzula informacyjna pokaż


weksle inwestycyjne

Dobra pożyczka dla firm – jaka powinna być?

W dobie nowoczesnych technologii musimy być przygotowani na konieczność wprowadzania ciągłych zmian. Jeżeli o tym zapomnimy, istnieje ryzyko, że nasza firma przestanie spełniać potrzeby oraz oczekiwania klientów. Jednak aby być na bieżąco z obecnymi trendami, niezbędny jest odpowiedni kapitał pieniężny. Co w sytuacji, kiedy nie mamy wystarczających środków na inwestycję? Z pomocą przychodzą instytucje finansowe i oferowane przez nie produkty. Zanim zdecydujemy się na złożenie wniosku w jednej z nich, warto wiedzieć, czym charakteryzuje się dobra pożyczka dla firm.

Zator płatniczy  – niebezpieczny dla firm!

Dlaczego firmy sięgają po pożyczki? Odpowiedź jest prosta: brak pieniędzy. Wbrew pozorom liczne zlecenia i realizowane projekty nie gwarantują nam sukcesu finansowego. Aktualnie jednym z przybierających na sile zjawisk jest zator płatniczy. Według raportu BIK z 15 maja 2019 roku aż 52% przedsiębiorców boryka się z przeterminowanymi płatnościami kontrahentów. W takiej sytuacji firma, która czeka na wynagrodzenie za wykonaną pracę, często nie jest w stanie wypłacić pieniędzy swoim partnerom biznesowym. Koło się zamyka, a zator płatniczy stwarza coraz większe zagrożenie szczególnie dla mikro, małych oraz średnich przedsiębiorstw. Okazuje się, że największe problemy dotykają handel oraz transport, gdzie udział firm deklarujących opóźnienia oscyluje w granicach 60%. Jednak sytuacja w pozostałych branżach również nie wygląda dobrze.

Kiedy nie jesteśmy w stanie wywiązać się z zobowiązań wobec poprzednich kontrahentów, trudno mówić o rozwoju firmy czy podejmowaniu kolejnych inwestycji. Jak uratować budżet firmy i uniknąć poważnego kryzysu? Odpowiedzią może być dobra pożyczka dla działalności gospodarczej.

Czym jest pożyczka dla firm?

Jak sama nazwa wskazuje, pożyczka dla firm to produkt finansowy oferowany przedsiębiorcom. Otrzymane pieniądze możemy przeznaczyć na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością. W zależności od naszych potrzeb oraz preferencji otrzymujemy możliwość skorzystania z oferty banków oraz firm pożyczkowych. Czym różnią się te produkty? Podstawową cechą wymienianą przez większość instytucji pozabankowych jest ograniczenie formalności do minimum, a co za tym idzie skrócony zostaje również czas oczekiwania na decyzję. Jeśli chodzi o kredyt w banku, procedura wydaje się bardziej skomplikowana, a dokumentacja obszerniejsza. Jednak wiąże się to z możliwością otrzymania wyższego wsparcia finansowego.

Jeżeli decydujemy się na nawiązanie współpracy z bankiem, raczej nie mamy wątpliwości, co do jego dobrych intencji. Jednak warto zwrócić uwagę również na firmy pożyczkowe, które dbają o bezpieczeństwo klienta i proponują atrakcyjne warunki. Jak rozpoznać taką firmę?

Na co zwrócić uwagę, wybierając pożyczki pozabankowe dla firm?

Zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe stawiają swoim klientom określone wymagania, których spełnienie gwarantuje, że złożony przez nas wniosek zostanie rozpatrzony. W przypadku przedsiębiorców jednym z podstawowych kryteriów jest czas prowadzenia działalności. Niektórzy pożyczkodawcy zastrzegają, że pożyczka zostanie udzielona tylko przedsiębiorstwom aktywnym na rynku od co najmniej 6 miesięcy czy roku. Z drugiej strony pojawiają się również propozycje dla właścicieli początkujących firm. W takiej sytuacji mamy do czynienia z pożyczką od pierwszego dnia prowadzenia działalności. Jak widać, wiele zależy od indywidualnej sytuacji pożyczkobiorcy.

Oprócz stażu w warunkach pojawia się również obowiązek posiadania wpisu do CEIDG (Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej), konta bankowego z dostępem do bankowości elektronicznej czy też dobrej historii kredytowej. Jeżeli nie możemy znaleźć na stronie pożyczkodawcy informacji o warunkach, jakie musimy spełnić, powinna zapalić się czerwona lampka.

Ekspresowa pożyczka dla firm

Jak mogliśmy przeczytać na początku, jedną z cech pożyczek pozabankowych jest krótki czas oczekiwania na decyzję kredytową. Jednak to, kiedy ją otrzymamy, zależy od wielu czynników, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze oferty. Po pierwsze sprawdźmy godziny pracy instytucji. Zdarza się, że wniosek złożony po godzinie 16 lub w weekend zostanie rozpatrzony dopiero następnego dnia roboczego. Po drugie zapoznajmy się z dostępnymi metodami weryfikacji tożsamości. Jest to nieodłączny etap wnioskowania zarówno w przypadku klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Aby szybka pożyczka dla firm była możliwa, powinniśmy unikać przelewów weryfikacyjnych. Dlaczego?

Powód jest prosty: sesje Elixir. Pod tą nazwą kryje się elektroniczny system rozliczeń międzybankowych. Jeżeli konta odbiorcy oraz zleceniodawcy znajdują się w innych instytucjach, wówczas zaksięgowanie przelewu zależy od godzin pracy obu instytucji. Dlatego też w takim momencie możemy zapomnieć o pożyczce w weekend, a czas oczekiwania na decyzję może wydłużyć się nawet do 24 godzin. Z jakiej metody weryfikacji warto skorzystać? Pozabankowe firmy pożyczkowe oferują swoim klientom możliwość weryfikacji przez specjalne aplikacje typu Instantor lub Kontomatik oraz przelewy natychmiastowe. Trzecim z aspektów, o którym należy pamiętać, jest finalizacja pożyczki, czyli przekazanie pieniędzy. Coraz więcej firm korzysta z systemów transakcji ekspresowych, co skraca czas zaksięgowania wpłaty do minimum.

Pożyczka dla firm pod zastaw  – czy warto z niej skorzystać?

Pozabankowe firmy pożyczkowe oferują również swoim klientom otrzymanie wsparcia finansowego pod zastaw. W takich sytuacjach zabezpieczeniem może być najczęściej: mieszkanie, dom, działka lub samochód. Dzięki temu pożyczkodawca ma pewność, że w razie problemów ze spłatą zobowiązania będzie w stanie wyegzekwować należną mu sumę. Bez wątpienia w przypadku pożyczek z zabezpieczeniem pożyczkodawcy udostępniają wyższe kwoty, dzięki którym pożyczka dla firm ponad 100 tys staje się realna. Dodatkowo  mamy szansę na akceptację wniosku nawet w przypadku  krótkiego czasu działalności firmy lub posiadania niejasnej historii kredytowej. Można również zauważyć, że często spłata takiego zobowiązania wiąże się z ratą balonową. Co to znaczy? Przez cały okres kredytowania wpłacamy na konto pożyczkodawcy stosunkowo niewielkie kwoty. Natomiast w ostatnim miesiącu musimy po prostu oddać brakującą część całkowitego kosztu pożyczki.

Decydując się na takie zobowiązanie, musimy dokładnie przeczytać umowę pożyczki i sprawdzić, czy zawiera ona wszystkie niezbędne elementy oraz poprawne dane. Podkreślamy również, że takie dokumenty powinny być podpisywane w obecności notariusza.

Podsumowując, czym jest dobra pożyczka dla firm? To produkt spełniający wszystkie nasze potrzeby oraz oczekiwania, jednocześnie pozostając zgodny z obowiązującym prawem.