SZYBKI
KONTAKT
finansowanie dla branży transportowej

Branża transportowa – szybkie pieniądze dla biznesu!

Każdy z nas lubi korzystać z różnych atrakcyjnych rabatów czy też promocji. Co zrobić, kiedy zależy nam na zakupie nowego sprzętu w okazyjnej cenie, ale aktualnie nie posiadamy odpowiedniej kwoty? W takiej sytuacji kryterium doboru pożyczki będzie czas oczekiwania na decyzję. Jak otrzymać szybkie pieniądze na rozwój firmy?

Szybkie pieniądze na rozwój biznesu

Odkąd proces wnioskowania o wsparcie finansowe nie wymaga spotkań w placówkach oraz oddziałach, niezbędne pieniądze możemy otrzymać znacznie szybciej. Choć bez wątpienia banki nadal potrzebują więcej czasu na zweryfikowanie wnioskodawcy. Dlatego też warto skłonić się ku ofercie proponowanej przez pozabankowe firmy pożyczkowe. Umożliwiają one sprawdzenie kosztów zaciągnięcia pożyczki oraz złożenie wniosku wyłącznie przez internet. Jednak należy wspomnieć, że niektóre z nich mogą wymagać podpisania umowy w obecności notariusza oraz pożyczkodawcy. Dzieje się tak w przypadku wnioskowania o pożyczki pod zastaw.

Dlaczego warto korzystać z pożyczki pod zastaw na rozwój biznesu?

Jednym z powodów, dla których powinniśmy przemyśleć złożenie wniosku o pożyczki pod zastaw, jest szansa na otrzymanie akceptacji nawet w przypadku posiadania negatywnego wpisu w BIK, BIG czy KRD. Jeśli przedsiębiorca posiada na własność nieruchomość, spełniającą kryteria przyjęte u danego Pożyczkodawcy, wówczas nie powinno być problemów z załatwieniem formalności. Warto również wspomnieć, że szybkie pieniądze na rozwój biznesu z uwzględnieniem zastawu są dostępne nie tylko dla firm prowadzonych przez pół roku czy rok, ale także nowych przedsiębiorców. Wielu pożyczkodawców oferuje szybkie i wysokie wsparcie finansowe już od pierwszego dnia działalności.

Jak wnioskować o szybkie pieniądze na rozwój biznesu?

Zabezpieczenie gwarantuje, że w razie problemów ze spłatą pożyczkodawca ma prawo dochodzić zaspokojenia roszczeń z zastawionej nieruchomości. Może ono polegać na przewłaszczeniu nieruchomości na okres trwania pożyczki lub ustanowieniu hipoteki. Taką ofertę proponuje swoim klientom Ascot Finance. Aby otrzymać szybkie pieniądze na rozwój biznesu, należy wykonać kilka podstawowych kroków. Pierwszy z nich to sprawdzenie kosztów zaciągnięcia pożyczki, a następnie uzupełnienie informacji wymaganych  we wniosku. Następnie należy dostarczyć potrzebne dokumenty potwierdzające własność. Kolejnym krokiem będzie oczekiwanie na decyzję w sprawie udzielenia pożyczki.

Jeżeli odpowiedź będzie pozytywna, wystarczy zawrzeć umowę z pożyczkodawcą w obecności notariusza, a następnie czekać na wypłatę środków finansowych. Warto wspomnieć, że czas od złożenia wniosku do otrzymania gotówki może wynosić nawet 24 godziny!

Jakie dokumenty należy przygotować?

Ascot Finance wymaga od swoich klientów przygotowania dokumentów potwierdzających możliwość ustanowienia hipoteki lub przewłaszczenia danej nieruchomości. Jeśli wnioskodawca chce zastawić dom, mieszkanie czy też lokal komercyjny będą potrzebne m.in.: numer księgi wieczystej oraz zdjęcia danej nieruchomości. W przypadku działek notariusz będzie wymagał dodatkowo wypisu z rejestru gruntów oraz wyrysu z mapy ewidencyjnej. Natomiast zabezpieczenie na samochodzie wiąże się z koniecznością dostarczenia zdjęcia, numeru VIN oraz dowodu rejestracyjnego. Pamiętając o tym i przygotowując wcześniej odpowiednie dokumenty z pewnością skrócimy czas oczekiwania.

Szybkie pieniądze na rozwój biznesu oferowane przez Ascot Finance będą dobrym rozwiązaniem dla wielu branż. Wśród klientów firmy można znaleźć: rolników, deweloperów, firmy transportowe, firmy budowlane, przedstawicieli branży medycznej, gastronomii, handlu i usług oraz wielu innych.

Case Study – Branża transportowa

Potrzeba: Klient od 6 lat działa w branży transportowej (międzynarodowy transport towarów). Jeden z jego usługodawców nie uregulował płatności za fakturę przez co przedsiębiorca nie mógł wywiązać się ze swoich zobowiązań. W wyniku powstałych zaległości w ZUS i US nie miał możliwości na otrzymanie finansowania bankowego. Przedsiębiorca dodatkowo prowadzi działalność rolniczą.

Rozwiązanie: Spółka Ascot Finance udzieliła Klientowi finansowania w kwocie 100 000 zł umożliwiającej oddłużenie. Pożyczka udzielona została na 12 miesięcy z opcją przedłużenia w przypadku barku możliwości spłaty w ustalonym terminie. Zabezpieczenie stanowi hipoteka na ziemi rolnej pod Giżyckiem o powierzchni 13 ha.

Klient nie mógł dostarczyć wszystkich dokumentów przed zawarciem umowy, dlatego podeszliśmy indywidualnie do jego sytuacji. Elastyczne dopasowanie do potrzeb, negocjacja warunków oraz profesjonalna pomoc i kontakt z Doradcą sprawiły, że Klient wybrał naszą ofertę.