slider
ascot tablet
slider mobile
KOMENTARZE,
ANALIZY I RAPORTY RYNKOWE

Aktualności

TAGI01 czerwca 2018

Fundusz pożyczkowy z krótkoterminową pożyczką biznesową


Fundusz pożyczkowy z krótkoterminową pożyczką biznesową

Inwestycja, nawet ta ryzykowna, to jeden z głównych czynników napędzających rozwój przedsiębiorstwa. Najczęściej są to jednak bardzo kosztowne działania, wymagające zaangażowania w krótkim czasie dużego kapitału. Nie musi być to wcale kapitał własny – na rynku dostępne są bowiem zewnętrzne formy finansowania, jak np. różnego rodzaju pożyczki dla firm (typu mezzanine) oferowane przez fundusze hipoteczne – często konkurencyjne i zdecydowanie bardziej elastyczne od oferty banków. Do takich funduszy należy Ascot Finance – firma oferująca szeroką gamę atrakcyjnych pożyczek na każdy cel biznesowy – od  bieżących kłopotów z płynnością finansową, aż po wsparcie w ryzykownych inwestycjach.

FUNDUSZE MEZZANINE – INWESTYCYJNE KOŁO NAPĘDOWE DLA FIRM

W Polsce finansowanie typu mezzanine, oferowane m.in. przez Ascot Finance, dopiero w ostatnich latach zaczyna nabierać znaczenia. Dotychczasowa niska popularność tego typu produktów mogła wynikać z jego złożoności – z jednej strony umożliwiają one bowiem pozyskanie niezbędnych dla rozwoju firmy kapitałów, a z drugiej – w zamian za akceptację ryzyka – zapewniają inwestorom udział w zyskach (o ile przedsięwzięcie okaże się trafione).

Na świecie finansowanie mezzanine prawdziwy rozkwit przeżywało tuż przed kryzysem, w 2007 roku (w Europie w tym roku wartość tego typu transakcji osiągnęła rekordowy poziom 13 mld EUR). Po 2008 roku nie udało się odbudować tego poziomu popularności, jednak wciąż jest to ceniona forma finansowania, szczególnie w przypadku większych i bardziej ryzykownych inwestycji.

ASCOT FINANCE – FUNDUSZ HIPOTECZNY ZBUDOWANY NA DOŚWIADCZENIU

Dokładna obserwacja rynku, wrażliwość na potrzeby zgłaszane przez klientów oraz doświadczenie zgromadzone przez 15 lat prężnej działalności w branży finansowej sprawiają, że w ofercie funduszu pożyczkowego Ascot Finance znajdują się mocno zróżnicowane produkty finansowe dla firm (w przypadku MŚP – od kwoty 100 000 PLN, a przy dużych podmiotach – nawet do 10 mln), wśród których można wymienić: usługi private equity, finansowanie mezzanine, a także szybkie pożyczki na poprawę płynności finansowej, czy też spłatę zaległych zobowiązań.

Ascot Finance to nie tylko fundusz pożyczkowy czy hipoteczny, ale także partner w biznesie, który służy kapitałem oraz profesjonalnym wsparciem w prowadzeniu projektów. O powodzeniu podejmowanych działań może świadczyć szybko rosnące grono zadowolonych klientów, którym dotychczas udzielono pożyczek na łączną kwotę ponad 100 mln PLN.

KRÓTKOTERMINOWA POŻYCZKA BIZNESOWA – SZYBKA POŻYCZKA Z ASCOT FINANCE

Innowacyjnym produktem, który w ostatnim czasie pojawił się w ofercie Ascot Finance jest tzw. chwilówka biznesowa (jej koszt to 3% prowizji na miesiąc), opierająca się na założeniach finansowania mezzanine. To doskonały sposób na pozyskanie szybkiego i niedrogiego finansowania dla firm, które borykają się z problemami z płynnością czy też mają zaległości w bieżących rozliczeniach z podwykonawcami. Dzięki szybkiej pożyczce przedsiębiorca może zachować płynność finansową i ze spokojem zrealizować do końca podjęte zlecenia.

JAK DZIAŁA KRÓTKOTERMINOWA POŻYCZKA BIZNESOWA ASCOT FINANCE?

O tym, jak duże znaczenie dla rozwoju przedsiębiorstwa może mieć ekspresowa pożyczka biznesowa Ascot Finance świadczy historia jednego z Klientów – firmy z branży budowlanej, podwykonawcy wielu inwestycji deweloperskich na terenie Warszawy i innych dużych miast.

Opis sytuacji: W wyniku opóźnienia w płatności za jedną z faktur, opiewającą na kwotę 120 000 PLN, firma ta została wpisana do Krajowego Rejestru Długów, co skutecznie odcięło ją od kredytu bankowego. Wnioskowała ona o 500 000 PLN niezbędnych do zapłaty pozostałej kwoty za zakup dwóch apartamentów oraz czterech miejsc postojowych do celów inwestycyjnych oraz spłaty zaległych zobowiązań. W obliczu negatywnej decyzji banku, doradca kredytowy skierował sprawę przedsiębiorcy do specjalistów Ascot Finance.

Fundusz hipoteczny Ascot Finance udzielił firmie krótkoterminowej pożyczki biznesowej, na okres dwóch miesięcy (z możliwością przedłużenia w przypadku braku warunków do spłaty w terminie), w wysokości wnioskowanych 500 000 PLN, z naliczoną prowizją 6%. Zabezpieczenie obejmowało przeniesienie praw i obowiązków z umów przedwstępnych na zakup wspomnianych dwóch lokali mieszkalnych oraz czterech miejsc postojowych. Łączna wartość rynkowa tego zabezpieczenia wyniosła 1 100 000 PLN.

Co dalej? Uzyskane finansowanie pozwoliło na spłatę przeterminowanej faktury (120 000 PLN) oraz uregulowanie bieżących zobowiązań względem dewelopera (370 000 PLN). Pozostałe 10 000 PLN zostało przeznaczone na opłatę kosztów związanych z ubezpieczeniem nabywanych lokali i aktem notarialnym. Deweloper zachował płynność finansową oraz mógł ubiegać się o wykreślenie wpisu z KRD.

Dowiedz się więcej na temat krótkoterminowej pożyczki biznesowej Ascot Finance.

DOŁĄCZ DO ZESPOŁU ASCOT FINANCE!

Ascot Finance w swojej codziennej pracy współpracuje z zespołem sprawdzonych i doświadczonych profesjonalistów: bankierów, doradców finansowych, księgowych, którzy służą wsparciem i swoją specjalistyczną wiedzą. Jeśli prowadzisz działalność związaną z finansami i chcesz rozszerzyć swoją ofertę o nowoczesny produkt finansowy skierowany do najbardziej wymagających Klientów, zostań Partnerem Ascot Finance.

Ascot Finance sp. z o. o. sp.k z siedzibą przy ulicy Mazowieckiej 9, 00-052 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000425252 przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, NIP 7010347714, REGON 146188418, Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy oraz od wyceny zabezpieczenia. Udzielamy pożyczek pod zastaw lokali lub nieruchomości mieszkalnych tylko dla przedsiębiorców w ramach prowadzonej działalności gospodarczej lub zawodowej.
X