slider
ascot tablet
slider mobile
KOMENTARZE,
ANALIZY I RAPORTY RYNKOWE

Aktualności

TAGI17 września 2017

Fundusz pożyczkowy do zadań specjalnych


Fundusz pożyczkowy do zadań specjalnych

Na łamach wrześniowego numeru miesięcznika Forbes ukazał się wywiad z kadrą zarządzającą Ascot Finance: Arturem Szajko, Rafałem Wieczorkiem oraz Jackiem Michalewskim. Odpowiedzieliśmy m.in. na pytania co wyróżnia naszą firmę na tle innych instytucji finansowych oraz dlaczego do funduszy pożyczkowych zgłasza się coraz więcej Polaków. Zdradziliśmy także nasze plany na przyszłość.

Okazuje się, że rynek finansowy wciąż nie odpowiada na wszystkie potrzeby. Niszę postanowiło zagospodarować trzech zarządzających – Artur Szajko, Jacek Michalewski oraz Rafał Wieczorek, którzy połączyli nowy punkt widzenia z konkretną ofertą dedykowaną Klientom Biznesowym i Indywidualnym.

Po jakiego typu pożyczki można się do Was zgłosić?

R.W.: Udzielamy pożyczek pod zabezpieczenie – przede wszystkim nieruchomości, ale też innych składników majątku, jak firma, samochody, czy dzieła sztuki. Minimalna kwota finansowania wynosi 30 000 PLN, maksymalna – 10 000 000 PLN. Swoją ofertę kierujemy zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców (tu w głównej mierze za pośrednictwem Ascot Finance, która została stworzona z myślą właśnie o małych i średnich firmach) – także tych startujących. Wśród produktów uruchomionych w ostatnim czasie znajduje się pożyczka inwestycyjna, którą można pozyskać już od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej. Najważniejsze jest posiadanie odpowiedniego zabezpieczenia oraz źródła spłaty takiej pożyczki. Pożyczkobiorca uzyskane w ten sposób pieniądze może swobodnie przeznaczyć na spłatę swoich zobowiązań wobec kontrahentów, ZUS-u, urzędów skarbowych.

Czyli coś, na co banki rzadko się zgadzają. Czym jeszcze staracie wyróżnić się na rynku?

J.M.: Poza elastycznością, zależy nam także na szybkości – tak, by klient mógł pozyskać potrzebne finanse w ciągu maksymalnie kilku dni, a nie tygodni czy miesięcy. Ponadto stawiamy na naprawdę wysoką jakość usług – przyjęliśmy bardzo restrykcyjną politykę kredytową, co przekłada się na bardzo dobry wynik dotyczący szkodliwości portfela pożyczkowego (wynik poniżej 0,5%, gdzie średnia banków wynosiła ok 2,5%). Zależy nam na tym, by Speed Cash Polska oraz Ascot Finanse osiągały stabilne i powtarzalne wyniki w oparciu o bardzo bezpieczne projekty inwestycyjne.

Cały wywiad można przeczytać na forbes.pl >> https://www.forbes.pl/finanse/fundusz-pozyczkowy-do-zadan-specjalnych/bv47527

 

 

Ascot Finance sp. z o. o. sp.k z siedzibą przy ulicy Mazowieckiej 9, 00-052 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000425252 przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, NIP 7010347714, REGON 146188418, Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy oraz od wyceny zabezpieczenia. Udzielamy pożyczek pod zastaw lokali lub nieruchomości mieszkalnych tylko dla przedsiębiorców w ramach prowadzonej działalności gospodarczej lub zawodowej.
X