slider
ascot tablet
slider mobile
KOMENTARZE,
ANALIZY I RAPORTY RYNKOWE

Aktualności

TAGI17 grudnia 2018

Finansowanie dla sieci sklepów


Finansowanie dla sieci sklepów

Klientami funduszy pożyczkowych często są przedsiębiorcy, którzy popadli w kłopoty finansowe i z tego powodu nie mogą liczyć na tradycyjne finansowanie z banku. Powodem negatywnej oceny zdolności kredytowej może okazać się np. wpis w Rejestrze Długów BIG lub KRD, zajęcie komornicze, czy też zaciągnięte dotychczas zadłużenie. Obecnie również w takich przypadkach można liczyć na uzyskanie pożyczki z sektora pozabankowego.

Na kłopoty finansowe – pożyczka pod zastaw lub finansowanie pomostowe

W przypadku problemów finansowych, zajęcia komorniczego, czy złej historii w BIK-u najlepszym rozwiązaniem może okazać się pożyczka pod zastaw oraz tzw. finansowanie pomostowe, które jest udzielane do czasu odzyskania zdolności kredytowej przez klienta. W przypadku obu produktów zabezpieczenie dla funduszu pożyczkowego stanowią płynne aktywa np. samochód, firmowy sprzęt, nieruchomość (mieszkanie, działka). Od tego, co potencjalny pożyczkobiorca będzie mógł przekazać pod zastaw, zależą warunki, na jakich zostanie udzielone finansowanie.

Finansowanie dla sieci sklepów

Z przejściowymi problemami finansowanymi zmagała się jedna z naszych klientek, właścicielka lokalnej sieci sklepów, która potrzebowała szybkiego dofinansowania przed okresem świątecznym.

POTRZEBA: Klientka jest właścicielką i prowadzi sieć sklepów przemysłowo-spożywczy na Górnym Śląsku. Potrzebowała kwoty 50 000 zł na zatowarowanie jednego ze swoich sklepów przed okresem świątecznym. Ze względu na przejściowe problemy finansowe banki nie chciały podejść do rozmów odnośnie udzielenia kredytu. Ofertę Ascot Finance polecił klientce pośrednik finansowy - po zapoznaniu się opiniami o firmie zadecydowała się na skorzystanie z finansowania.

ROZWIĄZANIE: Fundusz Ascot Finance udzielił pożyczki w wysokości 50 000 zł na okres 24 miesięcy z możliwością przedłużenia przypadku braku warunków do spłaty w terminie. Zabezpieczeniem jest hipoteka na mieszkaniu o powierzchni 44m2 na terenie Górnego Śląska. Dla klientki istotny był czas - decyzja o przyznaniu pożyczki została wydana w ciągu 2 dni.

Jak uzyskać finansowanie z funduszu Ascot Finance?

By uzyskać pożyczkę Ascot Finance wystarczą cztery kroki:

Krok 1. Złożenie wniosku o pożyczkę – online, osobiście w naszej siedzibie lub telefonicznie.

Krok 2. Dostarczenie wymaganych dokumentów – najczęściej potwierdzające własność nieruchomości, która będzie stanowić zabezpieczenie pożyczki.

Krok 3. Oczekiwanie na decyzję o pożyczce – nasz zespół ekspertów zweryfikuje dostarczone dokumenty oraz sprawdzi stan prawny nieruchomości, a następnie przygotuje ofertę dostosowaną do sytuacji finansowej przedsiębiorcy.

Krok 4. Podpisanie umowy i wypłata pożyczki – jeśli weryfikacja dokumentów zakończy się pozytywnym wynikiem, pozostaje tylko podpisanie umowy w kancelarii notarialnej i oczekiwanie na przelew.

Ascot Finance sp. z o. o. sp.k z siedzibą przy ulicy Mazowieckiej 9, 00-052 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000425252 przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, NIP 7010347714, REGON 146188418, Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy oraz od wyceny zabezpieczenia. Udzielamy pożyczek pod zastaw lokali lub nieruchomości mieszkalnych tylko dla przedsiębiorców w ramach prowadzonej działalności gospodarczej lub zawodowej.
X