slider
ascot tablet
slider mobile
KOMENTARZE,
ANALIZY I RAPORTY RYNKOWE

Aktualności

TAGI20 listopada 2018

Finansowanie dla prywatnego przedszkola


Finansowanie dla prywatnego przedszkola

Banki bardzo szczegółowo analizują sytuację finansową potencjalnego kredytobiorcy – nawet jeśli jest on przedsiębiorcą. Na decyzję o udzieleniu kredytu może mieć wpływ np. nieregularny dochód z działalności wynikający chociażby z sezonowości. Dla banku może to bowiem oznaczać niestabilność dochodów uzyskiwanych przez kredytobiorcę, a przez to jego małą wiarygodność.

W przypadku funduszu pożyczkowego takie wahania w ostatnich miesiącach przed złożeniem wniosku nie będą miały większego znaczenia – wręcz przeciwnie, pożyczki są udzielane jako metoda na walkę z kłopotami finansowymi w firmie, czy też na potrzebną inwestycję, która w przyszłości mocno poprawi sytuację pożyczkobiorcy.

Przykładowo fundusz pożyczkowy Ascot Finance każdorazowo przygotowuje pożyczkę jak najlepiej dostosowaną do potrzeb (nawet najbardziej niestandardowych) i możliwości klienta, udzielaną na bardzo elastycznych warunkach (przy regularnych spłatach rat możliwe jest nawet wydłużenie okresu jej trwania). Dzięki temu pożyczka może stać się rozwiązaniem  kłopotów finansowych, a nie czynnikiem tylko je pogłębiającym.

Podczas wieloletniej współpracy z przedsiębiorcami mieliśmy okazję współpracować z przedstawicielami różnych branży, natomiast w każdym przypadku dla naszych klientów najważniejsze było elastyczne i indywidualne podejście do sprawy. Tak też stało się w przypadku naszej klientki, która potrzebowała dofinansowania na rozwój swojego biznesu.

Sytuacja: Klientka jest właścicielką prywatnego przedszkola w Warszawie, które prowadzi od dwóch lat. Po osiągnięciu pierwszych zysków postanowiła zainwestować i rozwinąć biznes. Potrzebowała pozyskać dodatkowe środki na rozbudowę istniejącego oraz otwarcie drugiego przedszkola w innej dzielnicy Warszawy. Na ten cel niezbędna była kwota 220 000 zł. Ze względu na słabe wyniki finansowe wykazane w bilansie oraz krótki okres istnienia spółki na rynku, banki nie chciały podchodzić do rozmów. Fundusz Ascot Finance polecił klientce pośrednik finansowy.

Rozwiązanie: Udzieliliśmy finansowania w wysokości 220 000 zł na okres 24 miesięcy. Zabezpieczeniem jest mieszkanie o powierzchni 65m2 znajdujące się na Mokotowie. Czas, który upłynął od zgłoszenia się klientki do podpisania umowy  to 7 dni (kompletowanie dokumentów i negocjacje).

Ze względu na wyjątkową sytuację podeszliśmy do spłaty pożyczki i wysokości rat w bardzo elastyczny i dopasowany do potrzeb przedsiębiorcy sposób. Przez pierwsze 12 miesięcy zastosowaliśmy mikro ratę, ponieważ po przeanalizowaniu biznesplanu, dopiero po tym czasie spodziewane są wyższe zyski z działalności. Ten warunek był bardzo ważny dla klientki, ponieważ umożliwił jej skupienie się na rozwoju biznesu.

W Ascot Finance udzielamy finansowania zarówno na otwarcie firmy, jak i nowym, a także wznowionym działalnościom. Analizując sytuację potencjalnego pożyczkobiorcy, oceniamy całokształt jego działalności, a także korzyści, jakie osiągnie, jeśli otrzyma potrzebne finansowanie.

Skontaktuj się z naszymi doradcami, a znajdziemy dla Ciebie najkorzystniejsze rozwiązanie umożliwiające rozwój Twojego biznesu -> 22 123 84 77.

Ascot Finance sp. z o. o. sp.k z siedzibą przy ulicy Mazowieckiej 9, 00-052 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000425252 przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, NIP 7010347714, REGON 146188418, Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy oraz od wyceny zabezpieczenia. Udzielamy pożyczek pod zastaw lokali lub nieruchomości mieszkalnych tylko dla przedsiębiorców w ramach prowadzonej działalności gospodarczej lub zawodowej.
X